Sipura.802.cz | Sipura/Linksys | D-Link | Grandstream | FAQ | VoIP Programy

Hosting Dotazy

Jaký je rozdíl mezi Doménou a Hostingem?

Doména je internetová adresa v textovém, snadno zapamatovatelném tvaru. Každá doména je unikátní. Platí se za ni roční udržovací poplatek. Hosting je umístění webového prostoru na serverech. Je to služba, kterou poskytujeme všem zájemcům o webové stránky. Platí se měsíčně.


Co je to DNS?

Jedná se o zkratku anglického názvu Domain Name System, neboli systém pojmenování domén. V DNS serveru jsou umístěny názvy jednotlivých domén, které tento server spravuje a propojuje je se sítí internetu. Technicky to probíhá tak, že DNS server převádí doménový název na IP adresu (např. www.nazevdomeny.cz), takže každý, kdo se bude chtít na www.nazevdomeny.cz podívat, bude přes DNS na stránky s tímto jménem přesměrován. Z důvodu zvýšení stability jsou doménová jména vedena vždy minimálně na dvou name serverech, primárním a sekundárním, které vůči sobě fungují jako záloha.


Lze zaregistovat zvlášť doménu nebo hosting?

Tuto možnost neposkytujeme. Pokud chce mít zákazník na našich serverech umístěnou svou doménu, musí zároveň souhlasit s tím, že má doménu registrovanou u našeho registrátora (IPEX a.s.) a my jsme uvedeni jako Technický správce.


Jaký je rozdíl mezi jednotlivými službami Hostingu?

Rozlišujeme tři služby Hosting (START, PROFI a BUSINESS). Liší se hlavně ve velikosti webového prostoru a počtu e-mailových adres. Další rozdíly si zákazník může zjistit v jednotlivých nabídkách.


Zde bude k dispozici formular kde bude mit podle klicoveho slo va klient moznost vyhledat dotaz který se bude tykat služby 802.Hostingu

Nenašli jste zde odpoved na Váš dotaz a rádi by jste ho zde viděli?