Sipura.802.cz | Sipura/Linksys | D-Link | Grandstream | FAQ | VoIP Programy

VOX Dotazy

Zde naleznete jen VOX dotazy
Nemohu uskutecnit hovor

Kredit je nutné převest na hovorné . Provedete to tak že, se přihlasíte na www.802.cz kliknete na VOX navýšit hovorné. Zde si musíte navyšít hovorné aby jste mohl provést hovor do jiné sítě než do 802.cz.


Nemáte aktivní žádnou službu / Nelze přidelit tel. číslo

Na základě platby Vám bude zpřistupněna administrace na www.802.cz . Ovšem jen za podmínky jestli jste potvdril autorizační email který, Vám byl zaslán na základě registrace. Dále si třeba můžete vybrat VOX zařízeni zdarma . Ovšem předpoklad je v tom že máte na našem účtě pod Vaším variabilním symbolem finanční hotovost pro objednání VOX zařízení.


Ziskani VOIP zarizeni ZADARMO

VOIP zařízení zdarma můžete získat na základě platby příchozí ve prospěch našeho účtu. Pod Vaším Variabilním symbolem který jste získal při registraci v autorizačním emailu. Tedy aktivační poplatek služby VOX číslo + cenu za VOIP zařízení. Jakmile budou finnanční prostředky na našém účtě můžete si vybrat zařízení které jste si chtěl pořídit. Výběr provedete po příhlášení na www.802.cz v sekci VOX voip zařízení ZADARMO.


Bude Služba VOX fungovat u jineho poskytovatele Internetu

již mnoho klientu používa naši VOX službu u jiných poskytovatelu Internetu. Obecně by měla služba VOX fungovat u jakéhokoliv tuzemského poskytovatele internetu.


Lze Faxovat prostřednictvím služby VOX

Faxování funguje jen z 80% . Jelikož služba je převážně určena pro hlasový přenos. Nedokážene garantovat ani spravné přenesení dat faxu. Ovšem již několik klientu se službou faxuje a jsou nad míru spokojeni. Také tím docílili že jsi pořídili jedno z naších podporovaných zařízení a nastavili přístroj přesně podle návodu ve kterém nalezli také nastavené pro faxovani. Když se podívate někde na internetu na skratku: VOIP zistíte že v celém názvu je "Voice" což je česky "hlas". Vyvojáří se snaží VOIP také využít na faxování. Ovšem nyní je to teprve v začátcích.


Chcete mít Vaše VOX cislo ve ZLATYCH STRANKACH

Proto aby se Vaše tel. číslo zobrazovalo v veřejném tel seznamu je nutné se přihlásit na www.802.cz. Po přihlášeni pokračovat VOX NASTAVENÍ čísel a zde v položce "zobrazovat v tel seznamu" ponechat ve veřejném. Standartně je to tak nastaveno.


Bude fungovat služba VOX i z privatni IP adresy?

služba VOX funguje i bez veřejné IP adresy. Je ovšem nutno na daném routeru povolit porty aby služba VOX správně fungovala. U veřejné IP adresy se povolování nemusí nastavovat jelikož se veřejně projevuje v celem světě. A ma povolene všechny porty.


Mám dostacujíci rychlost a dobry ping pro službu VOX?

Přenosová rychlost by měla být minilálně 128kbps v obou směrech. Tato rychlost by neměla kolísat a nebo by měla být garantovaná. Odezvy na hlas server by měly být co nejmenší. Pohybovat by se měly maximálně do 100ms. Pokud by odezvy byly vyžší nemusí služby VOX správně fungovat. Odezvu na hlas server provedete v příkazovem řádku systemu Windows. Pomocí příkazu: "ping hlas.802.cz -t" celou aplikaci zastavíte stisknutím kláves "Ctrl+C".


Jak použít kodek g729 a jeho nastavení

Kodek g729 je funkční pro volání směrem ven z VoIP sítě 802.cz. Tedy směrem na mobilní operatory nebo jiné sítě. Jestli chcete využívat tento kodek je nutné aby ho Vaše zařízení podporovalo. Dalším krokem k využivíni kodeku g729 je nastavení za preferovaný. Tento kodek vyhradně funguje pro hovory ze sitě 802.cz směrém do jiných či mobilních sítí. Hovory v rámci sítě probíhají na principu Peer To Peer "P2P". Tedy jednoduše hovorove pakety netečou přes ústřednu. Nakonec je nutné nastavit uspornykodek na www.802.cz.


Funguje u služby VOX funkce CLIP?

ANO funkci CLIP "zobrazení čísla volajícího" služba VOX podporje. Pokud budete mit tel přístroj který tuto funkci podporuje. A v případě že nebude mít volající potlačenou identifikaci.


Je možné využívat VoIP a O2 linku zároveň?

Pokud máte zájem využívat ještě volání přes linky O2, tak je správnou volbou zrídit si zařízení SPA-3102. Pokud Vám ale nezáleží na volání přes O2 ale jen přes Vox, tak Vám doporučujeme zářízení SPA2102, kde jsou dva analogové porty pro dvě nezávislá tel. čísla. Zařízení SPA2102 (tak jako SPA3102) má v sobě router.


Co je třeba nastavit proVOX když mam Router nebo Firrewall?

pro správnou komunikaci s naší ústřednou je nutné nastavit si port 5060 protokolu UDP na Vašem routerru či Firewallu. UDP port 5060 je nutno směřovat na Danou Ip adresu zařízení určeného k telefonování. Hovorové nebo-li RTP pakety tečou v rozsahu 16000-60000 . Nastavení ptalí i při použití jakehokoliv jiného UDP portu.


Bude fungovat služby VOX na připojeni WIFi?

Pokud jste majitelem radioveho připojení označovaném WIFI v pásmu 2,5Ghz. Silně nedoporučueme využití služby VOX z důvodu možnosti zarušení okolí. Zarušení nemusí být okamžité ale jiste se dostaví. VOX služba není stavěna na výpadky tudiž každý sebemenší výpadek při hovoru se rovná vypadnute slovo.


Zde bude k dispozici formular kde bude mit podle klicoveho slo va klient moznost vyhledat dotaz který se bude tykat služby VOX.

Nenašli jste zde odpoved na Váš dotaz a rádi by jste ho zde viděli?